Yhteystiedot

Hallinto ja talous

Henri Pelkonen
toimitusjohtaja
Puh. 050 414 7998
henri.pelkonen@sininauhasaatio.fi

Sebastian Mäkelä
talousjohtaja
Puh. 050 4826 859
sebastian.makela@sininauhasaatio.fi

Arja Martimo
henkilöstöpäällikkö
Puh. 046 6020 105
arja.martimo@sininauhasaatio.fi

Sari Saaristo
viestinnän erityisasiantuntija
Puh. 040 480 7784
sari.saaristo@sininauhasaatio.fi

Patrik Metsätähti
lakimies
Puh. 050 569 1643
patrik.metsatahti@sininauha.fi

Erkki Lajunen
ATK-vastaava
Puh. 040 7583 105
etunimi.sukunimi@sininauhasaatio.fi

Kehittäminen

Anne Hyyrynen
kehittämispäällikkö
Sininauhasäätiö
puh. 040 179 1212
etunimi.sukunimi@sininauhasaatio.fi

Aimo - Asumisen tuen toiminta

Jaana Arpalahti-Kolu                                             
asumis- ja palveluohjaaja
puh. 040 7071501
jaana.arpalahti-kolu@sininauhasaatio.fi

Piia Ikonen
asumis- ja palveluohjaaja
Jalkautuva palveluohjaus
puh. 046 6063 105
piia.ikonen@sininauhasaatio.fi

Miikka-Pekka Rautiainen
asumis- ja palveluohjaaja
Jalkautuva palveluohjaus
puh. 040 5378 105
miikka.rautiainen@sininauhasaatio.fi

Sari Rantaniemi
asumis- ja palveluohjaaja
puh. 040 5264 105
sari.rantaniemi@sininauhasaatio.fi

Irina Kangas
asumis-ja palveluohjaaja
040 7786 105
irina.kangas@sininauhasaatio.fi

Koti kaikille

Leena Rusi
Projektipäällikkö
Puh. 040 7041 105
leena.rusi@sininauhasaatio.fi

Maahanmuuttajatyö

Veera Vilkama
Maahanmuuttajatyön kehittäjä
Puh. 040 6646480
veera.vilkama@sininauhasaatio.fi

Minna Kilpinen
Projektityöntekijä
Asumistaidot kiintiöpakolaisten kotouttamisessa -hanke
Puh.040 5457607
minna.kilpinen@sininauhasaatio.fi

Satu Nieminen
Projektityöntekijä
Tuki ja tavoittaminen -hanke
Puh.040 6359047
satu.nieminen@sininauhasaatio.fi

Friba Majeed
Projektityöntekijä
Tuki ja tavoittaminen -hanke
Puh.040 356 2760
friba.majeed@sininauhasaatio.fi

Pop up -hanke

Pirkko Huopalainen
projektisuunnittelija
Puh. 046 600 1105
pirkko.huopalainen@sininauhasaatio.fi

Petra Laasonen
projektivastaava
Puh. 040-6616923
​petra.laasonen@sininauhasaatio.fi

Päiväkeskukset ja päiväkeskustoiminnan kehittäminen

Päiväkeskus Illusia
Mäkelänkatu 50 B
00510 Helsinki

Puh. 040 631 9475 

Vastaava ohjaaja:
Saija Pellikka
Puh. 040 7212105

Päivätoimintakeskus Kissankello
Mäntyrinteentie 3 A 4
04500 Kellokoski

Päiväkeskustyöntekijä
Puh. 040 7378 105

Suunnittelija
Puh. 040 701 1256

Toimintatila Spotti
Ruusulankatu 10
00260 Helsinki

Ohjaajat:

Rosa Puh. 040 631 8657
Juha Puh. 040 661 4048

Sosiaalinen työllistäminen

Juho Orjala
kehittäjä
Puh. 040 632 5910
juho.orjala@sininauhasaatio.fi

Miika Voltti
kiinteistöhuollon työvalmentaja
puh. 040 480 9278
miika.voltti@sininauhasaatio.fi

Laskutus:

Y-tunnus: 0222440-3

VERKKOLASKUT
Verkkolaskuosoite: 003702224403
Operaattori: Nordea (NDEAFIHH)

PAPERILASKUT
Sininauhasäätiö
PL 31021
01051 LASKUT

 

henri.pelkonen@sininauhasaatio.fi

Sebastian Mäkelä
talousjohtaja
Puh. 050 4826 859
sebastian.makela@sininauhasaatio.fi

Arja Martimo
henkilöstöpäällikkö
Puh. 046 6020 105
arja.martimo@sininauhasaatio." data-share-imageurl="">